fbpx

Z TOBĄ” 

10 kwietnia odbyła się wystawa fotografii – portretów Bartka Piotrowskiego „Z TOBĄ”.

Wernisaż miał miejsce w galerii PROM na Saskiej Kępie. 

Zdjęciom, które wydrukowaliśmy w technologii HP Latex, towarzyszyły również nagrania audio – można było usłyszeć rozmowy autora z aktorami, których możemy ujrzeć na fotografiach.

Na stronie galerii możemy przeczytać, co autor mówił o procesie powstawania portretów:

Za każdym razem czułem ciekawość tego, co wyniknie ze spotkania, jaką historię usłyszę. Nad rzeką, na chwilę, każdy był kim chciał i jak chciał. Założenia były proste: aparat, Saska Kępa, Wisła, bycie z ludźmi którzy mnie ciekawią, których lubię, za którymi tęsknię i osoby które chcę poznać. Za każdym razem byłem zaskoczony. Dziękuję za ten czas, bo miałem możliwość pobyć z nimi naprawdę – nie wirtualnie. Fotografia nadrzeczna (śmiech) dała mi możliwość spotykania się w inny sposób i otworzenia się na ludzi” (…)

(…) „Ciekawiło mnie jacy są – aktorzy, artyści – kiedy nic nie muszą. Robert mnie zachwycił – przyszedł i powiedział że jest zmęczony, położył się i tak leżał w spokoju a za nim pędziło miasto. Monika przyniosła dwa miecze swojego syna i zobaczyłem jaką ma wielką energię, jak walczy. Kiedy zjawił się mój przyjaciel Dominik, dotarło do mnie, że dawno nie spędzaliśmy czasu wspólnie a to, co się wydarzyło przed obiektywem było dla mnie uwalniające. Sebastian oszalał gdy rozpętała się burza. Inna Monika postanowiła wtopić się w ścianę a Sylwię przytuliła ośmiornica. Staszek usiadł na swojej ławce i witał się z ludźmi. Spotykaliśmy się naprawdę – w rzeczywistości, i zupełnie bez pośpiechu, przy okazji zrobiliśmy zdjęcia”.

Wystawę będzie można obejrzeć do 5 maja 2019r. Zapraszamy!